Press "Enter" to skip to content

ବୟସ୍କ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାର ଏହି 4 ଟି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଜନକ ଲାଭ – chanakya niti

ବିବାହର ପ୍ରଶ୍ନ ସମସ୍ତଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଆସେ l ବିଶେଷକରି ଆଜିକାଲି ଜୀବନ ଏବଂ କ୍ୟାରିୟର ସୀମାବଦ୍ଧତାରେ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ଆହୁରି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରିଛି, ବିବାହର ବୟସ କ’ଣ ହେବା ଉଚିତ୍ l ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ଅଧିକାଂଶ ପୁରୁଷ ନିଜ ଅପେକ୍ଷା ସାନ ବିବାହ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି l

ଆମ ଭାରତୀୟ ସମାଜରେ ପୁଅମାନେ ପ୍ରାୟତ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ସାନ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ବିବାହ କରନ୍ତି l ପୁଅମାନେ ମଧ୍ୟ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ନିଜଠାରୁ ସାନ ଝିଅ ସହିତ ବିବାହ କରନ୍ତୁ l

ଆପଣଙ୍କ ସୂଚନା ପାଇଁ, ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଆମ ଭାରତୀୟ ସମାଜରେ ଏହା କ୍ୱଚିତ୍ ଦେଖାଯାଏ ଯେ ଝିଅଟି ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କଠାରୁ ବଡ, କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି କଥା କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ଆଧାରରେ ଏହା ପ୍ରମାଣିତ ହେବ ଯେ ପୁଅମାନେ କରିବା ଉଚିତ୍ କେବଳ ନିଜଠାରୁ ବୟସ୍କ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ବିବାହ l ଚାଣକ୍ୟ ନୀତି ମଧ୍ୟ ବୟସ୍କା ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାର ଅନନ୍ୟ ଲାଭ ବିଷୟରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରେ l ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ନିଜଠାରୁ ବୟସ୍କା ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାର ଲାଭ କ’ଣ?

ପୁରୁଷମାନେ ନିଜଠାରୁ ବୟସ୍କ ବୟସ୍କା ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରି ଏହି ସୁବିଧା ପାଆନ୍ତି :-

ଯଦି ଜଣେ ପୁରୁଷ ବଡ଼ ଝିଅକୁ ବିବାହ କରେ, ତେବେ ସେ ସାରା ଜୀବନ ପାଇଁ ନିଜ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ l କାରଣ ବୟସ୍କ ଝିଅମାନେ ବହୁତ ଦାୟୀତ୍ବବାନ l ହଁ, ବୟସ୍କ ଝିଅମାନେ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ କୋଉଣସି ଚିନ୍ତାରୁ ସହଜରେ ମୁକ୍ତ କରିପାରିବେ l

ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ:ପୁରୁଷ ବୟସରେ ବୟସ୍କା ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାର ସବୁଠାରୁ ବଡ ସୁବିଧା ହେଉଛି ଏହି ମହିଳାମାନେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ l

ତାହା ହେଉଛି, ଏହି ମହିଳାମାନେ କୌଣସି କାମ ପାଇଁ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଛୋଟ ଜିନିଷ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ବ୍ୟଥିତ କରନ୍ତି ନାହିଁ l ଏହା ନିଜର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ ଏବଂ ଏହା ବିବାହିତ ଜୀବନକୁ ମଧ୍ୟ ସୁଖୀ ରଖେ l

ସମ୍ପର୍କ ପ୍ରତି ସଚ୍ଚୋଟ:ଦୟାକରି କୁହନ୍ତୁ ଯେ ବୟସ୍କ ଝିଅମାନେ ନିଜ ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ଶଶୁର ଘର ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମ୍ପର୍କ ଭଲ ଭାବେ ରଖନ୍ତି l ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମ୍ପର୍କ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସବୁକିଛି ପରେ ଆସେ l ସେ ନିଜକୁ ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ପରିବାର ପ୍ରତି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଉତ୍ସର୍ଗ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସୁଖର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି | ହଁ, ଏପରି ମହିଳାମାନେ ଯାହାକୁ ସେମାନେ ବିବାହ କରନ୍ତି, ସେମାନେ ମରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନଙ୍କ ସାଥ ଛାଡନ୍ତି ନାହିଁ l

ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସୁସ୍ଥ:ବୟସ୍କ ଝିଅମାନେ ମଧ୍ୟ ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ l ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ବୟସ୍କ ଝିଅକୁ ବିବାହ କରିବାର ସବୁଠାରୁ ବଡ ସୁବିଧା ହେଉଛି ଯେ ଆପଣ କେବଳ ଘରେ ରୋଜଗାର କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ନୁହଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଆପଣଙ୍କୁ ଘର ଚଳାଇବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ, ହଁ ମହିଳାମାନେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କଠାରୁ ବଡ, ସେ ବିବାହ ପରେ ମଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି l ତୁମେ ସହଜରେ ଘରର ଖର୍ଚ୍ଚ ଚଲାଇ ପାରିବ କାରଣ ସେମାନେ ପରିପକ୍ୱ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଦାୟିତ୍ବକୁ ମଧ୍ୟ ଭଲ ଭାବରେ ବୁଝନ୍ତି l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ନୀତିଶିକ୍ଷାMore posts in ନୀତିଶିକ୍ଷା »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.