Press "Enter" to skip to content

Unwanted 72 ଟାବଲେଟ ର Side Effects ଜାଣିଲେ ମୁଣ୍ଡରେ ହାତ ଦେବେ – health tips

କୌଣସି ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ ନକରି ଆପଣଙ୍କର ଶାରୀରିକ ସମର୍ଥନ ଅଛି କି? ଏବଂ ତୁମେ ଭୟ କରୁଛ ଯେ ତୁମର ଅବାଞ୍ଛିତ ଗର୍ଭ ହୋଇପାରେ? ତେଣୁ ଏହି ଗର୍ଭକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ, ଆପଣ ବଜାରରେ ଉପଲବ୍ଧ କୌଣସି ଗର୍ଭନିରୋଧକ ବଟିକା (ଆଣ୍ଟି-ବଟିକା) ନେବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଚାହିଁବେ |

ଏହି ଆଣ୍ଟି-ଇନ୍‌ଫ୍ଲାମେଟୋରୀ ବଟିକା ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କର 12 ରୁ 42 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟବହୃତ ହେବ | ଏବଂ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ଅବାଞ୍ଛିତ ଗର୍ବକୁ ବନ୍ଦ କରିପାରିବେ | କିନ୍ତୁ ଏହି ବଟିକା କେବଳ ସଠିକ୍ କାରଣରୁ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ଉଚିତ୍ | କୌଣସି କାରଣ ବିନା, ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ପାଇଁ ଠିକ୍ ହେବ ନାହିଁ |

Unwanted 72 Tablet କ’ଣ?

Unwanted 72 ମଧ୍ୟ ଏକ ପ୍ରକାର ଆଣ୍ଟି-ଇନ୍‌ଫ୍ଲାମେଟୋରୀ ବଟିକାର ନାମ ଯାହା ବଜାରରେ ମିଳୁଥିବା ବୁଲେଟ୍ ଏବଂ ବୁଲେଟ୍ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ | ଏହାକୁ ତିଆରି କରୁଥିବା କମ୍ପାନୀର ନାମ ହେଉଛି ମାନବଜାତି ଫାର୍ମାସ୍ୟୁଟିକାଲ୍ସ |

ଯଦି କୌଣସି ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ ନକରି ତୁମର ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ଅଛି, କିମ୍ବା ତୁମେ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛ, ତେବେ ତୁମେ ତୁମର ଅବାଞ୍ଛିତ ଗର୍ବକୁ Unwanted 72 ମାଧ୍ୟମରେ ଘଟିବାକୁ ରୋକି ପାରିବ |

ଏହି ଆଣ୍ଟିକୋନ୍ଭୁଲ୍ସାଣ୍ଟ ବଟିକା ରେ ଥିବା 1.5 ମିଗ୍ରା ଲେଭୋନୋରଗେଷ୍ଟ୍ରେଲ୍ ଆପଣଙ୍କ ଅବାଞ୍ଛିତ ଗର୍ବକୁ ରୋକିଥାଏ |

Unwanted 72 ଟ୍ୟାବଲେଟ୍ ର ସାଇଡ୍ ଇଫେକ୍ଟସ୍ |

ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପାଇଁ Unwanted 72 ଗ୍ରହଣ କରିବା ଦ୍ଵାରା କିଛି ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରହିପାରେ |

Unwanted 72 ର ବ୍ୟବହାର ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ FSH ଏବଂ LH ନାମକ ପ୍ରାକୃତିକ ଭାବରେ ଉତ୍ପାଦିତ ହରମୋନ୍ ପରିମାଣକୁ ହ୍ରାସ କରେ | ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣ ଗର୍ଭବତୀ ହେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ପରେ ପରେ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ |

Unwanted 72ର ବ୍ୟବହାର ସହିତ, ଆପଣ କେବଳ ଅବାଞ୍ଛିତ ଗର୍ଭକୁ ରୋକି ପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିବେ ତେବେ ଆପଣ ଏହି ବଟିକା ବ୍ୟବହାର କରି ପିଲାକୁ ବିନାଶ କରିପାରିବେ ନାହିଁ |

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଛୋଟ ପିଲା ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ କ୍ଷୀର ପିଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଅବାଞ୍ଛିତ 72 ବ୍ୟବହାର କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ |

ଅବାଞ୍ଛିତ 72 ଗ୍ରହଣ କରିବାର କିଛି ସାଧାରଣ ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଥାଇପାରେ ଯେପରିକି ପେଟ ଯନ୍ତ୍ରଣା, ସ୍ତନ ଉପରେ ଅସ୍ୱାଭାବିକତା, ଦୁର୍ବଳତା ଅନୁଭବ କରିବା, ବାନ୍ତି, ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧା ଇତ୍ୟାଦି | କିନ୍ତୁ ଏହି ସମସ୍ୟାଗୁଡିକ ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ନିଜେ ସମାଧାନ କରନ୍ତି |

Unwanted 72 ର ଏହି ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ |

ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରିକ୍ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ |

କାରଣ Unwanted 72 ଗ୍ରହଣ କରିବା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ହରମୋନ୍ ପରିମାଣରେ ବ୍ୟାଘାତ ସୃଷ୍ଟି କରେ, ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କର ମାସିକ ଋତୁସ୍ରାବ ମଧ୍ୟ ଠିକ୍ ସମୟରେ ନହେବା ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ | ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଅନିୟମିତ ଅବଧି ଏବଂ ଅବଧି ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେବାର ସମସ୍ୟା ଅଛି |

ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି Unwanted 72 ନେବା ହେତୁ ଆପଣଙ୍କର ଯୋ-ନୀ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ (ଧଳା ଜଳ) ର ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ |

ଶରୀରରେ ହରମୋନ୍ ପରିମାଣରେ ବ୍ୟାଘାତ ହେତୁ ଆପଣ କେଶ ଝଡ଼ିବା, ଓଜନ ବୃଦ୍ଧି, ଆଲର୍ଜି କିମ୍ବା ବ୍ରଣରେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇପାରନ୍ତି |

ବେଳେବେଳେ, ଗର୍ଭଧାରଣ ବିରୋଧୀ ବଟିକା ର ଅତ୍ୟଧିକ ବ୍ୟବହାର ମଧ୍ୟ ଏକ୍ଟୋପିକ୍ ଗର୍ଭଧାରଣର ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ (ଗର୍ଭାଶୟର ଅତିରିକ୍ତ ଗର୍ବ) |

ତେଣୁ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣ୍ଟି-ଇନ୍‌ଫ୍ଲାମେଟୋରୀ ବଟିକା ବ୍ୟବହାର କରିବାର କାରଣ ଏବଂ ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଥିଲା | ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଆଣ୍ଟି-ଇନ୍‌ଫ୍ଲାମେଟୋରୀ ବଟିକା ବ୍ୟବହାର ଆପଣଙ୍କ ଋତୁସ୍ରାବ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ |

ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତୁମର ରୁତୁସ୍ରାବ ସମୟ ପୂର୍ବରୁ କିମ୍ବା ପରେ ହୋଇପାରେ | ଏବଂ ଋତୁସ୍ରାବ ସମୟରେ ରକ୍ତ ପ୍ରବାହ ଅଧିକ ହେବା ସହିତ ପେଟ ଯନ୍ତ୍ରଣା ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ |

ତେଣୁ ଅବାଞ୍ଛିତ ଗର୍ବକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ, ଆପଣ ଆଣ୍ଟି-ଇନ୍‌ଫ୍ଲାମେଟୋରୀ ବଟିକା ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ଏହାର ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ, ଦୟାକରି ବ୍ୟବହାର ପୂର୍ବରୁ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରନ୍ତୁ | ଏବଂ ଏହି ବଟିକାକୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ |

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ।

More from ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟMore posts in ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.