Press "Enter" to skip to content

ଆପଣଙ୍କ ଏହି ପ୍ରିୟ ସିରିଏଲ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଙ୍କର ହେଲା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଜନକ ମୃ-ତ୍ୟୁ କିଏ ଜାଣିଲେ କାନ୍ଦି ପକାଇବେ

ଭେଟେରାନ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୁରେଖା ସିକ୍ରିଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୁରେଖା ସିକ୍ରିଙ୍କର ମୁମ୍ବାଇରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି l ହୃଦ୍‌ଘାତ ହେତୁ ସେ 75 ବର୍ଷ ବୟସରେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ।

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ସୁରେଖା ସିକ୍ରି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସିରିଏଲ “ବାଲିକା ବଧୂ ” ରେ ଦାଦିସା ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି l ସୁରେଖା ସିକ୍ରିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେତୁ ହିନ୍ଦୀ ଟେଲିଭିଜନ ଜଗତରେ ଶୋକର ଲହରୀ ଖେଳିଯାଇଛି। ମନୋରଞ୍ଜନ ଜଗତର ସମସ୍ତେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁରେ ଶୋକ କରୁଛନ୍ତି l

ସୁରେଖା ସିକ୍ରିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ତାଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି l ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହିତ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ସମୟରେ ମ୍ୟାନେଜର କହିଥିଲେ ଯେ ଦୁଃଖର ବିଷୟ ହେଉଛି ଯେ ସୁରେଖା ଆଉ ନାହାଁନ୍ତି।

ଆଜି ସକାଳେ 75 ବର୍ଷ ବୟସରେ ତାଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ଦ୍ୱିତୀୟ ବ୍ରେନ ଷ୍ଟ୍ରୋକ୍ ପରେ ସେ ବହୁତ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିଥିଲେ l ମସ୍ତିଷ୍କ ଆଘାତ ପରେ ସୁରେଖା ଚିକିତ୍ସାର ଶୀଘ୍ର ପ୍ରଭାବ ପକାଉ ନଥିଲେ l

ସେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଥିଲେ l ତାଙ୍କର ଫୁସଫୁସ ପାଣିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା ଏବଂ ଔଷଧଗୁଡ଼ିକ ସେପରି ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ l ଚିକିତ୍ସା ଦ୍ୱାରା ମସ୍ତିଷ୍କ ଆଘାତ ହେତୁ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଜମାଟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା l

19 ଏପ୍ରିଲ 1945 ରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ସୁରେଖା ସିକ୍ରି ଛୋଟ ପରଦାରେ ତଥା ବଡ ପରଦାରେ ତାଙ୍କର ଅଭିନୟ ପାଇଁ ନିଜର ଚମତ୍କାର ପ୍ରମାଣ କରିଛନ୍ତି l ସୁରେଖା ସିକ୍ରି ଟିଭି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ତଥା ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତ୍ରୀ l

ସୁରେଖା ସିକ୍ରି 1978 ରେ “କିସା କୁର୍ସି କା” ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରୁ ଅଭିନୟ ଜୀବନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସୁରେଖା ସିକ୍ରି ମାଲାୟାଲମ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି l ସେ ତିନୋଟି ଜାତୀୟ ପୁରସ୍କାର ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପୁରସ୍କାର ପାଇଛନ୍ତି l

ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୁରେଖା ସିକ୍ରିଙ୍କ ଦେହାନ୍ତରେ ପ୍ରଶଂସକ ତଥା ମନୋରଞ୍ଜନ ଜଗତର କଳାକାରମାନେ ଗଭୀର ଦୁଖିତ l ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ସୁରେଖା ସିକ୍ରି ଦୁଇଥର ମସ୍ତିଷ୍କ ଆଘାତ ପାଇଛନ୍ତି l

ସର୍ବପ୍ରଥମେ 2018 ମସିହାରେ ସୁରେଖା ସିକ୍ରିଙ୍କର ମସ୍ତିଷ୍କ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସୁରେଖାଙ୍କର ପକ୍ଷାଘାତ ହୋଇଥିଲା l ଯେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କଠାରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଗଲେ ସେ ଅଧିକ କାମ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇନଥିଲେ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ତାଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା l

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଏକ ମାସ ପାଇଁ ସୁରେଖା ସିକ୍ରିଙ୍କ ଔଷଧର ମୂଲ୍ୟ ₹ 200000 ରୁ ଅଧିକ ଥିଲା l ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କ-ରୋନା ଜୀବାଣୁ କାରଣରୁ 65 ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ କଳାକାରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବାରଣ କରାଯାଇଥିଲା ଏହି କାରଣରୁ ସୁରେଖା ସିକ୍ରି ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ।

ଯଦିଓ ସୁରେଖା ସିକ୍ରି ଅନେକ ଟିଭି ସିରିଏଲରେ କାମ କରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ 2008 ମସିହାରେ ଆସିଥିବା ଟିଭି ସିରିଏଲ “ବାଲିକା ବଧୂ “ରୁ ସେ ସର୍ବାଧିକ ନାମ ଓ ଖ୍ୟାତି ପାଇଛନ୍ତି l ଏହି ସିରିଏଲରେ ସୁରେଖା ସିକ୍ରି “ଦାଡି ସା” ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ, ଯାହା ଦର୍ଶକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଶଂସା ପାଉଥିଲା |

ସୁରେଖା ସିକ୍ରି “ଏକ ଥା ରାଜା ଏକ ଥି ରାନୀ”, “ପର୍ଡସ୍ ମେ ହେ ମେରା ଦିଲ୍”, “ମହାକୁମ୍ବ: ଏକ ରାହସ୍ୟ ଏକ କାହାନି” ସହିତ ଅନେକ ଟିଭି ସିରିଏଲରେ କାମ କରିଛନ୍ତି l ସୁରେଖା ସିକ୍ରି ଅନାଡି , ଅନନ୍ତ ଏବଂ ତମସ୍ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ l ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from BollywoodMore posts in Bollywood »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.